Wyrollowani

Roller do twarzy to jeden z największych pielęgnacyjnych hitów ostatnich miesięcy. Czy naprawdę warto go mieć?

 

Warto! Roller wygładza zmarszczki i przynosi ukojenie szarej, zmęczonej cerze. Ale jak wszystko – musi być stosowany sumiennie i regularnie. Roller (z jadeitu, różowego kwarcu, ametystu, jadeitu, opalu czy obsydianu) znany był od wieków i używany w Chinach, nie tylko ze względu na właściwości magiczne (energetyczne), ale i kosmetologiczne.

 

Jak działa masaż rollerem?

Tajemnica tkwi w tym, że wałki z kamieni półszlachetnych są… lodowate. Chłód rollera zamyka pory oraz poprawia krążenie krwi i drenaż limfy, dzięki czemu masaż rollerem ma działanie przeciwzmarszczkowe. W połączeniu z dobrym kremem pod oczy potrafi zredukować cienie i worki pod oczami. Zalety stosowania rollera do twarzy:

  • zmniejsza opuchliznę,
  • redukuje cienie i worki pod oczami,
  • wygładza zmarszczki,
  • zwęża pory,
  • poprawia owal twarzy oraz elastyczność i sprężystość skóry,
  • przynosi odprężenie i ukojenie skórze twarzy.

 

Jak prawidłowo wykonać masaż?

Według medycyny wschodniej kamienie szlachetne i minerały mają dobroczynny wpływ na organizm ze względu na ich energię, a wg kosmetologii, m.in. z powodu utrzymywania na skórze stałej temperatury. Zimą nic nie rozluźni mięśni i nie przyniesie tak głębokiego relaksu jak masaż ciała gorącymi kamieniami bazaltowymi. Za to latem warto wykorzystać zdolności chłodzące innych kamieni. Wśród nich są właśnie jadeit oraz kwarc różowy. Jadeitowy lub kwarcowy roller do masażu chłodzi i obkurcza naczynia krwionośne (pod warunkiem, że wcześniej trzymamy go w lodówce – byle nie w zamrażarce, bo wówczas zamiast obkurczyć naczynia, może się przyczynić do ich popękania!). Stosujemy go do momentu, gdy się ogrzeje. Ponadto wykazuje właściwości drenujące. Taki zabieg poprawia przepływ limfy i zwiększa metabolizm tkanek, lepiej je dotleniając.

Masaż rollerem jest bardzo prosty. Należy przyłożyć wałeczek do skóry i wykonać delikatne ruchy na zewnątrz twarzy. Zaczynamy od środka twarzy, kierując się do zewnętrznych jej części, czyli węzłów chłonnych. A także wzdłuż szyi z góry na dół, żeby poprawić drenaż limfatyczny. Kierunki masażu powinny wyglądać następująco:

  • od czoła w kierunku skroni,
  • następnie ze skroni w dół do ucha,
  • potem policzki, zaczynając od miejsca przy nosie i schodząc do ucha,
  • na brodzie – w dół.

Jeśli wykonuje się taki masaż samemu, uwaga na siłę ucisku wałeczka! Zwłaszcza pod oczami. Stosowany regularnie (co najmniej raz w tygodniu) zmniejsza cienie i worki. Ale kiedy przyciśnie się kamienny roller zbyt mocno, łatwo jest się nabawić siniaka. Każdy ruch powtarzamy od 3 do 5 razy na każdym z masowanych obszarów. Należy pamiętać, aby przed zabiegiem skóra była dokładnie oczyszczona. Można przed użyciem wałeczka nałożyć na twarz kilka kropli olejku różanego, żeby uzyskać bardziej relaksujący wymiar zabiegu. Unikać za to należy preparatów z kwasami. Po każdym masażu powinno się również umyć dokładnie roller (aby nie stał się siedliskiem bakterii).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *