Korektor pod oczy

Korektor pod oczy to niezbędny produkt do kosmetyczki. Pomaga zakryć niedoskonałości pod oczami – oznaki zmęczenia oraz wszelkie zaczerwienienia.

 

Skóra wokół oczu jest delikatna i bardzo cienka, jej grubość wynosi zaledwie 5 milimetrów. W dodatku to tam widać najbardziej oznaki zmęczenia. Nieprzespana noc lub długi i ciężki dzień w pracy może skutkować pojawieniem się cieni pod oczami. Nie zawsze zależy to od naszego stylu życiu, często uwarunkowane jest genetycznie. Pod oczami mogą pojawiać się też przebarwienia. Niektóre osoby mają również problem z widocznymi naczynkami. Właśnie w takich sytuacjach najlepiej sięgnąć po korektor pod oczy. Ten kosmetyk ma za zadanie skorygować problemy estetyczne pod oczami i sprawić, że wyglądamy promiennie i świeżo. W okolicach oczu skóra jest wyjątkowo podatna na pojawianie się dość wcześnie oznak starzenia. Z tego powodu do kuracji przeciwzmarszczkowej również używa się specjalnych kremów pod oczy, a nie takich jak do całej twarzy. Korektor pod oczy nie może być zastąpiony zwykłym podkładem, nie tylko dlatego, że może to być nieskuteczne, ale również ze względu na specjalne składniki. W dobrych jakościowo korektorach dba się zarówno o to, aby dobrze krył niedoskonałości, jak i pielęgnował i chronił – w wielu produktach są nawilżające olejki, witaminy, a nawet antyoksydanty (działają przeciwzmarszczkowo). Te ostatnie są szczególnie polecane osobom ze skórą dojrzałą.

 

Rodzaje korektorów pod oczy

W ofertach marek kosmetycznych można znaleźć wiele rodzajów korektorów, w różnych kolorach i o różnej konsystencji. Wyróżnia się korektory pod oczy kryjące i korygujące, a także rozświetlające. Te ostatnie mają głównie nadawać promienność spojrzeniu i nie zakryją niedoskonałości. Korektory pod oczy mają w dodatku różne formy:

  • korektory do oczu w sztyfcie,
  • płynne w tubce,
  • prasowane w paletkach – często mają kilka kolorów i wyglądają niczym cienie do oczu,
  • prasowane – przypominają puder,
  • korektory pod oczy w aplikatorze przypominającym błyszczyk.

 

Jak rodzaj wybrać?

Wybór jest całkiem spory i dokonując go, warto zastanowić się do czego korektor pod oczy ma nam służyć. Jeśli borykamy się z wieloma problemami, to można zdecydować się na taki, który ma kilka kolorów w jednym opakowaniu odpowiadających za krycie różnego rodzaju niedoskonałości. Wyróżniamy wśród nich m.in. kolory zielony, fioletowy, beżowy, różowy. Możliwości jest dużo więcej, ale te są najbardziej popularne. Co kryją dane kolory?

  • zielony – najbardziej powszechny i znany, neutralizuje zaczerwienienia, jest dobry do krycia krostek,
  • beżowy – kryje subtelne niedoskonałości,
  • różowy – najlepszy do krycia cieni pod oczami,
  • fioletowy – kryje żółte przebarwienia, a także zasinione okolice oczu.

Ponadto korektory kryjące, o płynnej konsystencji, często mają odcienie przypominające podkłady, dlatego wybierając dla siebie ten typ korektora, najlepiej zdecydować się na jaśniejszą barwę – o jeden odcień od naszego podkładu.

 

Jak aplikować korektor pod oczy?

Cienka skóra pod oczami wymaga delikatnych metod aplikacji. Korektor pod oczy powinien być nakładany bardzo podobnie jak krem pod oczy. Ważne jest, aby go nie rozsmarowywać i przy tym nie rozciągać skóry. Korektor należy nakładać punktowo, najlepiej za pomocą jednego palca albo gąbeczki. Niektórzy używają też specjalnego pędzelka. Ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny – zarówno dłoń, jak i specjalny aplikator powinny być czyste, aby nie przenieść żadnych bakterii. Następnie korektor się wklepuje. Ważne jest, aby pamiętać, że korektora nie nakłada się tylko na część, którą chcemy zakryć, ale również na skórę pod tym obszarem. Najlepiej rozprowadzić kosmetyk na obszar trójkąta, gdzie jego podstawa jest oczywiście pod oczami, a szczyt kończy się w połowie wysokości nosa lub nawet jeszcze niżej.

Czy nakłada się korektor pod oczy na podkład czy pod? To zależy od rodzaju kosmetyku. Korektory kolorowe, czyli np. zielony, fioletowy, trzeba nałożyć pod podkład, bezpośrednio na krem. Jednak pozostałe korektory aplikuje się na podkład, i pod ewentualny puder.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *