Wraz z firmą Pharma Nord mamy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać suplement Bio-Witamina D3 D-Pearls. Do wygrania aż 6 opakowań!
Co należy zrobić?
➡ Aby wziąć udział w konkursie prosimy o zaakceptowanie regulaminu konkursu poprzez napisanie słowa „TAK” w komentarzu na stronie: https://abcaptekarza.pl/konkurs-wgraj-bio-witaminy-d3-3000-j-m-kupon-znizkowy-do-e-sklepu/
UWAGA: Odpowiedzi osób, które nie zaakceptują regulaminu, niestety nie będą brane pod uwagę przy wyłanianiu zwycięzców.
➡ W komentarzu wpisz: Bio-Witamina D3 D-Pearls i zaproś mim. 3 osoby do wspólnej zabawy.
➡ Jeśli tego nie zrobiłeś polub profil Apteka Media ma Facebook,
➡ Udostępnij konkursowy post na swojej publicznej tablicy,
Na odpowiedzi czekamy do: 30.11.2018
Regulamin:
- Konkurs trwa do 30 listopada lutego 2018 do godziny 23:59
- Konkurs jest skierowany do fanów „Apteka Media” na portalu społecznościowym Facebook.
- Organizatorem jest Apteka Media Sp. z o.o., a fundatorem nagród Pharma Nord.
- Konkurs nie jest organizowany i wspierany przez portal Facebook.
- Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu art.2 ust.1 ustawy o grach hazardowych z dnia 19.11.2009 r. (Dz.U.z 2009 r., Nr 201, poz.1540 z późn. zm.) i nie podlega regulacjom zawartym w ww. ustawie i rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy.
- Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest:
- Zapoznanie się z treścią Regulaminu konkursu, oraz zaakceptowanie jego poprzez napisanie słowa „TAK” w komentarzu pod Regulaminem na stronie: https://abcaptekarza.pl/konkurs-wgraj-bio-witaminy-d3-3000-j-m-kupon-znizkowy-do-e-sklepu/
- Wykonanie zadania konkursowego, wpisanie w komentarzu Bio-Witamina D3 D-Pearls i zaproszenie mim. 3 osoby do wspólnej zabawy.
- Zwycięzcami konkursu zostanie 6 osób wybranych przez organizatora konkursu, które napiszą komentarz, tym samym potwierdzą swój udział w konkursie.
- Zwycięzców wyłoni redakcja Apteka Media Sp. z o.o., zwycięzcy o nagrodzie zostaną poinformowani w wiadomości prywatnej.
- Jedna osoba może tylko jednorazowo napisać komentarz pod postem (każdy następny komentarz tej samej osoby zostanie usunięty).
- Nagrody są wysyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej. Organizator nie odpowiada za proces transportu.
- Nagrodzone osoby są zobligowane podać swoje dane teleadresowe w celu wysyłki nagród.
Zachęcamy do wspólnej zabawy!
Naukowcy ostrzegają Ilość dostarczanej witaminy D jest zdecydowanie za mała
Przeprowadzone w Polsce badania 1,2 wykazały, że problem niedoborów witaminy D3 dotyczy około 70% populacji. O niedoborach mówimy kiedy stężenie 25-hydroksywitaminy D (25(OH)D) we krwi jest niższe niż 20ng/ml. Na podstawie tych prac w 2013 roku opublikowane zostały rekomendacje dawkowania3.
Od dziesięcioleci dzienne spożycie witaminy D wraz z dietą było i jest zdecydowanie zbyt niskie. Badacze ostrzegają przed tak niską podażą i konsekwencjami zdrowotnymi długotrwałych niedoborów.
Dzienna podaż witaminy D ze źródeł innych niż ekspozycja na słońce została określona przez badaczy w Polsce na poziomie 600 do 4000 UI. Dobór dawki uzależniony jest od różnych czynników, takich jak wiek, masa ciała, stan fizjologiczny czy współwystępujące choroby. Za optymalny poziom w surowicy uważa się 30–50 ng/ml, co stanowi docelową wartość, która zapewnia odpowiednie działanie witaminy D w organizmie i zalecane jest podtrzymywanie takiej dawki.
Najnowsze zalecenia Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) z 2016 roku sygnalizowali, że ciągła suplementacja nawet niższą dawką niż 1000 IU daje możliwość osiągnięcia pożądanego poziomu witaminy D w surowicy4.
Zbyt mało witaminy D żeby nas skutecznie chronić
Ostrzeżenie to pochodzi od dwóch zespołów naukowców, którzy przeprowadzili dokładną analizę dokumentacji, na podstawie której amerykańskie organy zajmujące się zdrowiem oparły swoje zalecenia dotyczące witaminy D. Oba zespoły – jeden z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego i drugi z Uniwersytetu w Creighton – pracujące samodzielnie i niezależnie od siebie, doszły do tego samego wniosku i oba są zdania, że obecnie rekomendowane spożycie witaminy D jest dalekie od rzeczywistego zapotrzebowania i rzeczywistych wartości referencyjnych zapewniających dostateczną ochronę.
Zaspakajamy zaledwie 1/10 rzeczywistego zapotrzebowania
W publikacji prasowej Uniwersytetu w Creighton zacytowano dr Cedric F. Garland, adiunkta na Wydziale Medycyny Rodzinnej i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, który powiedział, że „obliczenia przeprowadzone przez nas i innych badaczy wykazały, że takie zalecane dawki to zaledwie ok. 1/10 ilości niezbędnej do wyeliminowania przypadków chorób powiązanych z niedoborem witaminy D”. Na podstawie wniosków badań naukowcy apelują do organów odpowiedzialnych za zdrowie, aby zalecały znacznie wyższe spożycie witaminy D.
Suplementy to konieczność
Eksperci na całym świecie zgadzają się, że optymalne stężenie witaminy D we krwi powinno wynosić około 30-50 ng/ml, a niedobór występuje przy stężeniach poniżej 20 ng/ml. Jednak problem polega na określeniu, ile witaminy D trzeba spożywać, aby osiągnąć ww. poziom. Według naukowców z obu uniwersytetów, aby osiągnąć odpowiedni poziom witaminy D we krwi, musimy spożywać przynajmniej 262 mikrogramów tej witaminy dziennie. Taki poziom spożycia nie jest możliwy bez suplementacji.
Znacznie mniej niż ilość produkowana przez organizm
Naukowcy wskazują również, że codzienne spożycie 262 mikrogramów witaminy D to zdecydowanie mniej niż poziom tej witaminy syntetyzowanej przez skórę w reakcji na światło słoneczne w okresie letnim. Wg Instytutu Medycyny (odpowiedzialnego za aktualne ustalenia dotyczące rekomendowanego spożycia witaminy D w USA) spożycie nawet 262 mikrogramów witaminy D dziennie jest znacznie poniżej poziomu tej witaminy wytwarzanej w procesie syntezy – jako reakcji skóry na światło słoneczne w okresie letnim, natomiast nie zaobserwowano jakichkolwiek negatywnych skutków przyjmowania witaminy D w takich wysokich ilościach.
Żródło:
- Hilger J, Friedel A, Herr R i wsp. A systematic review of vitamin D status in populations worldwide. Br J Nutr. 2013;9:1-23. 21
- Karczmarewicz E, Czekuć-Kryśkiewicz E, Płudowski P. E[ect of vitamin D status on pharmacological treatment e\ciency – impact on cost – efective management in medicine, Dermatoendocrinology, 2013;5:299-304.
- Paweł Płudowski , Elżbieta Karczmarewicz , Danuta Chlebna-Sokół , Justyna Czech-Kowalska , Romuald Dębski , Anna Dobrzańska , Edward Franek , Piotr Głuszko, Jerzy Konstantynowicz, Janusz B. Książyk, Krystyna Księżopolska-Orłowska, Andrzej Lewiński, Mieczysław Litwin, Roman S. Lorenc, Jacek Łukaszkiewicz, Ewa Marcinowska-Suchowierska, Andrzej Milewicz, Waldemar Misiorowski, Michał Nowicki, Piotr Rozentryt, Piotr Socha, Bogdan Solnica, Mieczysław Szalecki, Marek Tałałaj, Michał A. Żmijewski; Vitamin D supplementation in healthy population and risk groups of vitamin D de!ciency – practice guidelines for Central Europe 2013; STANDARDY MEDYCZNE/PEDIATRIA 2013 T. 10 573-57
- Jean-Louis Bresson, Barbara Burlingame, Tara Dean, Susan Fairweather-Tait, Marina Heinonen, Karen-Ildico Hirsch-Ernst, Inge Mangelsdorf, Harry McArdle, Androniki Naska, Monika Neuhäuser-Berthold, Grażyna Nowicka, Kristina Pentieva, Yolanda Sanz, Alfonso Siani, Anders Sjödin, Martin Stern, Daniel Tomé, Dominique Turck, Henk Van Loveren, Marco Vinceti and Peter Willatts; Dietary reference values for vitamin D; Volume 14, Issue 10; October 2016
TAK
TAK
TAK
TAK
Tak
TAK
TAK
TAK
Tak
TAK
TAK
TAK
Tak
„TAK”
TAK
TAK
TAK
Tak
TAK
TAK
Tak
Tak
Tak
TAK
TAK
Tak
TAK
„TAK”
TAK
TAK
Tak
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK
TaK
Tak
Tak
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK
Tak
TAK
TAK
TAK
Tak