Osłabienie organizmu, m.in. antybiotykami, to zagadnienie, z którym wciąż słabo radzi sobie tradycyjna medycyna. Naprzeciw wychodzi innowacyjna metoda leczenia – ozonoterapia.
To bezinwazyjna metoda lecznicza z użyciem mieszanki tlenu i ozonu. W celach medycznych używa się 5% ozonu oraz 95% tlenu. Ozonoterapia charakteryzuje się bardzo szerokim spektrum działania i wysoką skutecznością.
Metody ozonoterapii
Autohemotransfuzja – to najskuteczniejsza z metod ozonoterapii. Polega na pobraniu od pacjenta krwi (100–200 ml) do specjalnej, sterylnej, jednorazowej butelki próżniowej zawierającej środek zapobiegający krzepnięciu krwi. Następnie przy pomocy urządzenia, powstaje mieszanina tlenowo-ozonowa o żądanym stężeniu ozonu, dawka mieszaniny zależy od jednostki chorobowej. Po zakończeniu tego procesu, wcześniej pobraną krew, wzbogaconą ozonem, podaje się pacjentowi dożylnie. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Skuteczny w leczeniu stwardnienia rozsianego, boreliozy, migren, zapalenia płuc, w walce z wieloma lekoopornymi szczepami bakterii oraz dla znacznego podniesienia odporności.
Zastrzyki domięśniowe i dotętnicze (bezpośredni zastrzyk do tętnicy udowej) – wprowadzany ozon aktywuje procesy metaboliczne w komórkach oraz wzmacnia intensywność procesów energetycznych: zwiększa wykorzystanie tlenu przez komórki oraz reguluje funkcje transportu tlenu we krwi.
Liczne badania dowiodły, że ozon posiada bardzo silne właściwości bakterio-, wiruso- i grzybobójcze. Dlatego też podawanie mieszaniny tlenowo-ozonowej do jam ciała przynosi doskonałe wyniki. Podanie doodbytnicze – szczególnie przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego oraz obecności w jelicie grzyba ze szczepu Candida albicans; do ucha – w przypadku infekcji ucha; dopochwowo – w grzybiczym zapaleniu pochwy; do pęcherza moczowego – zasiedlenie pęcherza przez lekooporne bakterie.
Kąpiele w suchej, gazowej mieszaninie tlenowo-ozonowej. Zabieg polega na nałożeniu na chorą kończynę szczelnego rękawa (mankietu), wpuszczeniu do niego mieszaniny tlenowo-ozonowej o odpowiednich, zmiennych stężeniach. Zabieg stosuje się w leczeniu trudno gojących się ran, owrzodzeniach żylakowych podudzi, odleżynach, egzemach, oparzeniach, stanach po amputacji stopy z niezagojoną raną, przy zespole stopy cukrzycowej. Ozon pobudza ziarninowanie naskórka oraz poprawia miejscowe ukrwienie tkanek, które przyspiesza gojenie się ran.
Krople ozonowe do leczenia stanów zapalnych oczu. Ozonoterapia znacząco poprawia ukrwienie tkanek i narządów. Dzięki tym właściwościom komórki światłoczułe oka – komórki siatkówki, odpowiedzialne za widzenie, będą lepiej utlenowane i będą miały dostarczone niezbędne do życia składniki odżywcze.
Dla kogo ozonoterapia?
Wszyscy, łącznie z dziećmi, mogą być poddani tej metodzie. Nie odnotowano żadnych powikłań przy zastosowaniu ozonoterapii. Ozonoterapią można leczyć m.in.:
- chorobę wieńcową naczyń, choroby serca;
- zwyrodnienia stawów, reumatyzm, lumbago;
- choroby skórne, takie jak: opryszczka i półpasiec, brodawki, liszajec, zakażenie skóry wywołane przez gronkowce, paciorkowce i inne bakterie, czyraki, grzybica skóry, świerzb, trądzik pospolity i różowaty, łuszczyca, rumień, świąd i pieczenie skóry, alergia kontaktowa, zapalenie skóry spowodowane zastojem żylnym;
- trudno gojące się rany, odleżyny i owrzodzenia;
- zespół przewlekłego zmęczenia, zawroty głowy, migreny;
- zaburzenia ukrwienia kończyn i krążenia;
- zmiany miażdżycowe, cukrzycę;
- nieżyty żołądkowo-jelitowe, stany zapalne i owrzodzenia jelita grubego.
To tylko kilka przykładów schorzeń, które można wyleczyć poprzez regularne stosowanie ozonoterapii.